Jabĺčka La Caramela

Myslíte, že náhody existujú alebo veríte skôr v osud? Ja rada verím, že veci sa nám dejú tak, aby dávali zmysel.. aby nám niečo dali, niečo nás naučili a aby do seba všetko postupne pekne zapadlo.. Tak to bolo aj s Jankou a jej jabĺčkami La Caramela.. Dovoľte mi dnes prostredníctvom fotiek vyrozprávať náš spoločný príbeh.. príbeh, ktorý začal pred viac ako 6 rokmi.. je krásny, sladký, voňavý.. a stále trvá.. 🙂

 

Pripájam niekoľko slov od Janky..
Katku som prvýkrát spoznala úplnou náhodou, keď som bola oslovená na spoločné produktové fotenie ku Dňu Matiek. Z tohto dňa si pamätám krásnu scenériu pri Dunajskej hrádzi, dokonale nastajlované malé modelky a moju trému, keďže to bolo jedno z prvých profi jabĺčkových fotení.. dovtedy som ich totiž fotila iba u mňa v obývačke.. 🙂

2014

 

2015

“Potom, ako sa mi podarilo otvoriť si vlastnú manufaktúru, ma Katka oslovila na spoluprácu na dobročinnej akcii “Korčuľovanie pre nádej”. Tu niekde sa začali písať začiatky našej spolupráce..”

“Nasledovalo množstvo produktových fotení, spoločných projektov a koprodukcií.. Z nich mi asi najviac zarezonovali každoročné valentínske fotenia. Vždy iné. Naše spoločné brainstormingy, ako vykúzliť každý rok niečo originálne..

2016

]

“A potom fotenie na streche Centrálu, s mojou polročnou Alickou – do Katkinho časopisu.. Dokázala na ne zachytiť pocit úprimného šťastia..”

2017

2018

“S Katkou si rozumieme nielen profesne, ale i ľudsky. A to je v dnešnom svete vzácne. Že dokážeme spojiť sily a obetovať svoj čas pre niečo dobré. Iba tak, pre radosť. Že sa vieme spolu zasmiať na tom, aké sme rozdielne (ja večne niekam nestíham a pri práci často využívam spontánne inšpirácie, Katka je detailistka do špiku kosti, ktorá má už pred fotením jasnú predstavu o výsledku a príde vždy 100% pripravená). Napriek (či vďaka?) tomuto nám to spolu funguje a Katka odvtedy fotí nielen moje jabĺčka.. Vdačím jej aj za množstvo rodinných spomienok.. 🙂”

2019

“Aktuálne sme s Katkou začali intenzívnejšie pracovať aj na produktových fotkách na instagramový feed a facebookovú stránku La Caramela. Myslím, že rozdiel je vidieť aj cítiť.. Príspevky vie s citom nielen krásne nafotiť, ale aj zladiť tak, aby dávali zmysel i v kontexte. Katka vie dokonale pracovať s akýmkoľvek produktom či materiálom tak, aby vynikla jeho originalita v plnej kráse. Je to umenie práce so svetlom, pozadím, farbami, úpravami a v neposlednom rade i správnom umiestnení..” 

“Čo je pre mňa na Katke výnimočné, je jej dar vidieť hotové fotky už pred samotným fotením. Jej profesionalita, pokora, schopnosť počúvať, cit pre detaily. Jej “rukopis” by som rozpoznala medzi desiatkami iných fotiek. 
Fotky pre radosť sú prirodzené, vyžarujú teplo a pri ich pozeraní sa budete usmievať.. 
Sú totiž “ako živé”.. :)”